Zahradní krb do pergoly

Abyste si mohli užívat ohýnku a grilování na zahradě za každého počasí, postavte zahradní krb rovnou do pergoly, altánu nebo přístřešku. 

Budete tak chráněni nejen před deštěm a větrem, ale i před slunečním žárem v horkých letních dnech. Vaši pohodičku u ohně ale můžete protáhnout až do podzimních měsíců a nevyženou vás domů ani chladnější večerní teploty. Sálavé teplo plápolajícího ohně navodí tu správnou táborákovou atmosféru.

Ideální variantou je myslet na stavbu zahradního krbu už při plánování pergoly. Je totiž nutné protáhnout komín krbu skrz konstrukci tak, aby byl kouř z krbu odváděn až nad střechu. 

V případě, že už máte přístřešek postaven, je vhodné použít krb s jednoduchou střechou a komínem z nerezové oceli. Oproti různým betonovým nástavcům ke krbům je nerezový komín lehčí a při prodlužování stabilnější. Jeho délku můžeme přesně přizpůsobit tak, aby prošel střechou vaší pergoly. Komín je nutné pevně uchytit ke konstrukci střechy.

V KATALOGU najdete krby se standardní výškou komínu 100 cm.

KONFIGURÁTOR nabízí 3 možnosti výšky komínu: 70 cm, 100 cm a 130 cm.

Pokud potřebujete jiný rozměr, napište nám, nebo využijte naši službu ZAHRADNÍ KRB NA MÍRU.

Součástí komínu u všech našich zahradních krbů je vestavěná douzovací komora se dvěma háčky. Hodí se na douzování masa, ryb, sýrů nebo uzenin. K plynulé a pohodlné regulaci tahu komínu slouží komínová klapka.