Zahradní krb s grilem

Pokud si na zahradě chcete posedět u ohně a trochu se ohřát, potřebujete ohniště nebo zahradní krb. Na opékání špekáčků se hodí právě ohniště, ale na steaky už to chce pořádný gril.  

Otevřené ohniště je romantickým prvkem v zahradě, ale limituje vás počasí. Když začne pršet nebo fouká silný vítr, máte po táboráku.

Zahradních grilů existuje nespočet druhů a velikostí. Malými přenosnými grily počínaje a velkými profi grily konče. Co se týče vytápění, máte na výběr grily na dřevěné uhlí, grilovací brikety, plyn nebo elektřinu. Každý druh má svá specifika, ale jedno mají společné. Měli byste je po použití vždy uklidit pod střechu. Prodloužíte tím jejich životnost.

Jak ale vše uspořádat a vměstnat k zahradnímu posezení?

Nejpohodlnější variantou je multifunkční zahradní krb s grilem. 

Doporučujeme ho umístit přímo do vaší pergoly, přístřešku nebo zahradního altánu. Komín protáhnete střechou, nebo můžete zahradní krb umístit hned k okraji vašeho zastřešeného posezení tak, aby komín vedl těsně mimo střechu.

Zahradní krb s grilem vám poskytne příjemnou atmosféru plápolajícího ohně a zároveň umožní připravovat venkovní pohoštění na mnoho způsobů:

  • nad ohněm opékané špekáčky,
  • přímé grilování na roštu - steaky, burgery, špízy, BBQ křidélka, kuřecí paličky, ale i zelenina a ovoce,
  • zdravější grilování na pečícím kameni,
  • rožnění kuřat nebo kýty na otočné jehle s motorem,
  • ohřívání masných výrobků, ryb, sýrů a jejich ovonění kouřem v douzovací komoře.

Prohlédněte si naše multifunkční zahradní krby v KATALOGU